12/19/2016

קלינקס לחורף מושלם - Kleenex for perfect winter

Yum
בס"ד

קלינקס לחורף Kleenex for winter time

קלינקס מבית קימברלי קלארק פינקו אותי במשלוח מפנק ביותר לחורף מושלם עם מגוון עיצובים ואריזות חדשות לחורף 2016.

Kleenex from Kimberly Clark have  given me the perfect delivery for wintertime with varity of design and packages for 2016.אומנם אני כותבת לכם כאן על מוצרי קלינקס בחורף, אך בשבילי טישו זה מוצר נצרך כל השנה: קיץ, חורף, סתיו ואביב.
מכירים את זה שאתם אוכלים משהו חם ומיד לאחר מכן זקוקים לטישו?
מכירים את זה שאתם יוצאים לשמש החמה, האף מתחיל לעקצץ ואז יש לכם אפצ'י?

I'm writing about Kleenex for winter, but for me tissue paper is consumed all year long: summer, winter, fall and spring.
Are you familiar with the need of tissue paper after eating a warm meal?
Are you familiar with the phenomena when you're going outside and feel the sun and suddenly your nose starts to tickle and then comes the sneezing?
 
 
אני מאמינה שחלקכם מכירים לפחות את התופעה הראשונה, למרות שגם השנייה היא די מוכרת. אני מכירה את שני המצבים האלה היטב וברוב הפעמים האלה, וכמובן בזמן מחלה, אני זקוקה לטישו לידי ומשתדלת לדאוג שהוא תמיד יהיה זמין, אם זה על השולחן בבית, בתיק או ברכב.
מהשימוש בטישו של קלינקס אני חייבת להגיד שהתרשמתי מאוד לטובה מהאיכות והרכות של המוצר וגם מהעובדה שהמוצר מגיע באריזות ממש יפות שניתן לשים בכל מקום.

I believe some of you know the firs phenomena, even though the latter is quite familiar. I know both situations very close and most of the times, of course when sick too, I need tissue close by and try to keep it reachable, if it's on the table at home, in my bag or in the car. 
From using Kleenex tissue I must say I am really impressed from the quality and softness of the product and also the fact that the product comes in really nice packages that you can place anywhere.


קלינקס הוא מותג הטישו האהוב והמוביל בישראל, אשר נמכר גם בכ-150 מדינות ברחבי העולם ולרגל עונת החורף, המותג מחדש את אריזות האולטרה סופט - מארז שלישיית הניילון של מגבוני אף דו-שכבתיים ומארז הקרטון הכפול של קלינקס אולטרה סופט עם שלושה שכבות ישווקו מעכשיו באריזות תכלת חדשות ויפות המזכירות, לפחות לי, תחושה של חורף כיפי ונעים. אז שיהיה לכם חורף מושלם ובריא!

Kleenex is the favorite and leading brand in Israel for tissue papers, which is sold over more than 150 countries around the world and to celebrate winter season, the brand renewed their ultra soft packages - the three nylon package of 2-ply wipes and the double carton box of 3-ply will be launched in new and beautiful azure packages that reminds, at least to me, the feel of fun and lovely winter. So have a perfect and healthy winter!
 

No comments:

Post a Comment

Thank you for commenting!
Really enjoy hearing from you!
תודה על שהגבתם! מאוד שמחה לשמוע מכם!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...