11/04/2017

חיתוכיות שוקולד - No bake chocolate squares

Yum
בס"ד

no bake chocolate squares חיתוכיות שוקולד ללא אפייה

חיתוכיות שוקולד מרשימות ללא אפייה ובקלי קלות.

Impressive No bake and so easy to make chocolate squares.


עוגת חיתוכיות שוקולד chocolate squares cake

עוגת חיתוכיות ללא אפייה no bake squares cake

חיתוכיות עוגת השוקולד האלה מאוד פשוטות להכנה, הדבר היחיד שאתם תצטרכו זה מעט סבלנות להרכבת העוגה בין כל שכבה ושכבה. בין כל שכבה, יש לחכות בין 20-30 דקות על מנת להוסיף את השכבה הבאה בלי בלאגן, אך זה שווה את זה.
עוגת חיתוכיות השוקולד מורכבת מבסיס פתי בר עם שוקולד לבן ושקדים טחונים, מעל שכבת גנאש שוקולד, מעל מוס שוקולד וניתן כעקרון להגיש את העוגה כך (אחרי שהיא שהתה קצת במקרר להתייצבות) או להוסיף את הסיומת המרשימה - זילופים של קצפת שוקולד לבן. מתכון קל מאוד להכנה, רק טיפה סבלנות וזהו :-)

These chocolate squares are really simple to make, the only thing you'll need is a little bit patience for assembling the cake. After each layer, you need to wait between 20-30 minutes in order to apply the next layer without a mess, but it is worth it.
The chocolate squares cake consists a layer of biscuits (petit beurre) with white chocolate and ground almonds, a layer of chocolate ganache, a layer of chocolate mousse and as a matter of fact, you can serve the cake as is (after a bit of chill in the fridge to set a bit) or add a final impressive touch - Pipes od white chocolate cream. An easy recipe, a bit of patience and that's it :-)


המרכיבים לתבנית 20X20 ס"מ:
שכבת בסיס:
20 פתי בר, טחונים דק
1/2 כוס שקדים קלויים או אגוזי לוז קלויים, טחונים (אופציונלי)
200 גרם שוקולד לבן, מומס

שכבת גנאש:
 1 כוס שמנת מתוקה או קצפת צמחית
200 גרם שוקולד מריר
1 כפית אבקת קפה נמס

שכבת מוס שוקולד:
1 כוס שמנת מתוקה או קצפת צמחית
200 גרם שוקולד מריר

זילופי שוקולד לבן (אופציונלי אך מומלץ):
1/2 כוס שמנת מתוקה או קצפת צמחית
2 כפות אינסטנט פודינג וניל
100 גרם שוקולד לבן

אבקת קקאו, לפיזור על העוגה

אופן ההכנה:
אם משתמשים בתבנית רינג מרובעת בגודל 20X20 ס"מ, יש לצפות את התחתית בנייר אלומיניום ואם רוצים אז גם נייר אפייה.
מערבבים את מרכיבי שכבת הבסיס ומעבירים לתבנית, מהדקים ומיישרים היטב את שכבת הבסיס ומעבירים למקפיא להתייצבות ל-20-30 דקות. בינתיים מכינים את שכבת הגנאש: ממיסים יחדיו את השוקולד, השמנת ואבקת הקפה במיקרו ומדי פעם עוצרים ומערבבים. ברגע שהתערובת מאוחדת וכל השוקולד נמס, מעבירים למקרר ל-20-30 דקות להתייצבות קלה. לאחר מכן, יוצקים את הגאנאש על תחתית הביסקוויטים ומעבירים למקפיא להתייצבות ל-20-30 דקות.
בינתיים מכינים את מוס השוקולד:
ממיסים את השוקולד ומניחים לו להתקרר. מקציפים את השמנת לגבהות רכות כלומר קצף יציב, אך עדיין רך. מוסיפים את השוקולד המומס והמקורר ומקציפים לקצף יציב.
מורחים על שכבת הגנאש הקפואה ומעבירים למקפיא להתייצבות של כ-20-30 דקות. טיפ קטן שלי למריחה קצת יותר ישרה: אני שמה ניילון נצמד על העוגה ומיישרת את פני העוגה באמצעות הניילון הנצמד (צפו בסרטון להסבר ברור יותר). עכשיו ניתן להגיש את העוגה כמו שהיא או להוסיף לה את הטאצ' למראה מושלם.
מכינים את הקצפת לזילופי השוקולד הלבן:
ממיסים את השוקולד הלבן בפולסים במיקרו, מדי פעם עוצרים ומערבבים ומניחים להתקרר. מקציפים את הקצפת והאינסטנט פודינג לקצפת יציבה. מוסיפים את השוקולד הלבן המומס והמקורר ומקציפים לקצף יציב ומעבירים לשקית זילוף.
עוברים עם גב סכין בין דפנות העוגה על מנת לשחרר אותה מהתבנית ועכשיו ניתן לזלף על כל העוגה זילופים קטנים או קודם לחתוך לחיתוכיות ואז לזלף את זילופי השוקולד ולפזר קקאו. בכל מקרה, את זילופי השוקולד הלבן יש לעשות בשלב זה ולא להעביר את הקצפת למקרר כי היא מתקשה ואז לא יהיה בכלל קל לזלף אותה.
את החיתוכיות שומרים בכלי סגור במקרר.
בתאבון!


Ingredients for 20X20 cm pan (8X8inch):
Base layer:
20 petit beurre biscuits or shortbread cookies
1/2 cup toasted almonds or hazelnuts, ground (optional)
200 gram / 7 oz. white chocolate, melted
 
Ganache layer:
1 cup whipping cream
200 gram / 7 oz. bittersweet chocolate
1 teaspoon coffee powder
 
Mousse layer:
1 cup whipping cream
200 gram bittersweet chocolate
 
White chocolate piping (Optional but recommended):
1/2 cup whipping cream
2 Tablespoon instant vanilla pudding
100 gram white chocolate
 
cocoa powder, for dusting
 
Preparation:
If using a bottomless squared pan, you need to cover the bottom of the pan with aluminum foil and if wanted with baking paper too.
Mix the base ingredients and press to the bottom of the pan. Freeze for 20-30 minutes.
Make the ganache: melt the chocolate with the whipping cream and coffee powder in the microwave, stop and mix occasionally. When the mixture is unified and all the chocolate have melted, transfer to the fridge for 20-30 minutes to set a bit. Then pour on the base and transfer to the freezer to set for 20-30 minutes.
Meanwhile prepare the chocolate mousse:
Melt the chocolate and set aside to cool. Whip the cream to soft peaks (meaning stable, but still soft). Add the chocolate and whip to steady foam.
Spread on the ganache and transfer to the freezer for 20-30 minutes. a little tip to make somewhat more level top: Take a cling film and place on the surface of the cake and start leveling the cake (see video to understand more). Now you can serve the cake as is or add a final touch to make it look perfect.
Make the white chocolate pipes:
Melt the white chocolate in the microwave in intervals, mixing occasionally. Once melted, set aside to cool. Whip the whipping cream with the instant vanilla until steady. Add the cooled melted white chocolate and whip till steady. Transfer to piping bag.
With a back of a knife, release the cake from the pan and now you can pipe on the entire cake or first cut into squares and then pipe and dust with cocoa powder.
Any way, you must pipe the cream before placing in the fridge, otherwise it will be hard to pipe because it stiffens in the fridge. Keep the squares in an airtight container in the fridge and enjoy!


 

No comments:

Post a Comment

Thank you for commenting!
Really enjoy hearing from you!
תודה על שהגבתם! מאוד שמחה לשמוע מכם!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...